2019, Zelené slunce - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (22,5 MBa), Finské Laponsko, národní park Urho Kekkonen.

1983–2018, Vysoké Tatry a další hory - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (22,5 MBa), Vysoké a Západní Tatry, Kavkaz, Dolomity, Alpy. Výběr z fotografií za 35 let turistiky.

2017, Bilbao - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (8 MBa), Guggenheimovo muzeum a Bilbao.

2017, Svatojakubská cesta do Santiaga de Compostela - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (15,5 MBa). Svatojakubská pouť Porto–Santiago de Compostela a dále na mys Faro de Fisterra.

2014, Barcelona - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (11 MBa)

2013, Benátské zrcadlo - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (6 MBa)

Laponsko 2013
Říká se, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky. S lidma z RK Stanu jsme se o to pokusili a nebylo to skutečně přesně ono. Přesto to opět bylo krásné, noci byly bílé a Laponská krajina na pomezí Finska a Švédska poetická.

2012, Bretaň - Asterix, Obelix, Blanka a Já - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (12 MBa)

2011, 6 dní v Paříži - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (10 MBa)

Rafting Laponsko 2011
Přemýšlel jsem kam pár fotografií z Midnight Sun Rafting Euro Cup-u ve Finském Rovaniemi a Tormio zařadit. Jsou zde fotky z vody, pár obrázků krajiny a architektury a taky z oslavy umístění našeho raftového klubu RK Stan. Na samostatná alba to nestačí a rubriku různé jsem na stránkách nezaložil. Uvádím je tedy hned ve třech rubrikách. Foky z vody jsou poněkud jiné než obvykle. Berte je prosím jako dokumentaci mohutnosti řeky a omluvte, že mi nedošlo, že fotografování na řece široké jako dvě až tři Vltavy v Praze je poněkud jiné než na našich umělých kanálech kde obvykle ani nemusím použít teleobjektiv. Technickou stránku fotografií z noční párty snad ani nebudu omlouvat.

2010, Prázdniny v Římě - FOTOKNIHA
Náhled fotoknihy. PDF (8 MBa)

2010, Prázdniny v Římě
Osm dní jsem myslel na Audrey Hepburnovou, Gregory Pecka a film popisující jejich jediný den v Římě. Film i Řím je nádherný.
Nabízím k prohlédnutí necelou stovku fotografií, kterou jsem pořídil v jednom červencovém týdnu, kdy jsme se společně s manželkou v úmorném vedru pokoušeli o nemožné, o poznání věčného města.
Ulice, parky, kostely, vykopávky, muzea a galerie byly cílem naší každodenní pouti. Na většině míst se smí fotografovat a tak mi promiňte, že jsem do výběru zařadil i několik fotografií muzejních exponátů. Kdy se ale fotografovi z Prahy naskytne možnost fotit originály Michelangela, Berniniho a dalších.

2008, JAPONSKO, Když v ráji pršelo
V roce 2008 jsem měl možnost zúčastnit se závodů na Japonské řece Nagara. Vedle závodů jsme si udělali chvíli i na krátkou prohlídku 3 měst ve střední části země. Nevím už ve které knize o fotografii jsem četl poučku, že nezáleží na počasí, ale na motivu, který k danému počasí zvolíte. Na fotografování Japonska jsem měil 4 dny. Jeden kompletně propršel. Padesátka fotografií je do konce března vystavena v Růžové čajovně v Růžové ulici 8 na Praze 1. Výstava je nazvána: Když v ráji pršelo.

Brusel a Leuven 2007
Během přípravy a instalace výstavy Most přes staletí v Pražském domě v Bruselu, kterou pořádalo občanské sdružení Edu-art Praha, se našel i čas na prohlídku Bruselu a blízkého univerzitního města Leuven. Bohužel příliš nepřálo počasí a tak jsem vzal zavděk možnosti fotografovat v muzeich a kostelech. Na krásnou architekturu starého Bruselu se snad dostane příště.

SKOTSKO 2006 - Kaledonský kanál a Inverness
Po činorodém týdnu v Londýně nastala čistá relaxace na lodi pronajaté společně s kamarády. Kaledonský kanál, který jsme projeli tam a zpět, vede napříč Skotskem z Inverness do Fort Wlliams přes jezero Lochness a pár dalších „lochů“. Krajina kolem se příliš nemění, ale snad těch pár fotografií ukáže, že i takováto dovolená stojí za to. Pár fotografií v závěru je z městečka Inverness.

LONDÝN 2006 - Pohledy a pohlednice
Týden v Londýně je příliš málo na krásné město s řadou galerií, památek i moderní architektury. Vybral jsem pár fotografií jež si troufám označit jako pohledy a pár pohlednic. Protože, když jste poprvé v Londýně, Tower Bridge a parlament prostě vyfotit „musíte“. Je na vás do jaké kategorie fotografie zařadíte. Dovolenou jsme zakončili ve Skotsku. Úplně jiné prostředí si můžete prohlédnout zde.

BELAYA, RUSKO 2006
Belaya (Bělaja) je krásná řeka na severní straně západního Kavkazu. Vedle fotografií z Mistrovství Evropy v raftingu, které se na ní konalo se mi podařilo udělat i pár pohledů na okolní kopce a "Granitnyj kaňon".

USA 2000
Na jaře jsme přejeli USA z NY do LA. Tady je výběr z pořízených fotografií.