ERC 2012, Lipno, sjezd R4 - Čertovy proudy
Po prosluněném úvodním dnu na mistrovství Evropy v raftingu na Lipně následovaly tři dny deště, nebo alespoň zatažené oblohy, což, jak můžete posoudit, fotografii rozhodně nespěje. Poslední den raftového mistrovství je tradičně vyhrazen sjezdu a jelikož sjezdová trať na Lipně vede přes nádherné a těžké Čertovy proudy, rozhodl jsem se přece jen fotografovat. Dopoledne, kdy se jel závod kategorie R6, jsem měl nějaké pořadatelské povinnosti a tak opět mohu nabídnout jen R4. Mezi závodníky se motá komerce a plasty, ale snad se s tím srovnáte, stejně, jako se s tím srovnáváme my.

ERC 2012, Lipno, sprint a H2H R4
Mistrovství Evropy v raftingu se konalo na Vltavě pod Lipnem. Úvodní den závodů bylo nádherně a tak můžu nabídnout hromadu fotografií. Možná se bude zdát, že jich je zbytečně moc, ale snažil jsem se, aby se každý z účastníků našel a doufám, že se mi to povedlo.

YMWRC 2012, České Budějovice, slalom
Mistrovství světa juniorů a veteránů se konalo na nově zrekonstruovaném kanálu v Českém Vrbném. Počasí moc nepřálo, ale alespoň pár obrázků ze slalomu jsem zkusil.

YMWRC 2012, České Budějovice, Sjetý noty
Úvodní večer, mimo jiné, naplnila kapela Sjetý noty. Jelikož se jedná o vodáckou kapelu a koncerty nefotím, rozhodl jsem se zařadit fotky z koncertu mezi fotografie z vody. Snad to ti, kteří se o fotografiích dozvědí, najdou.

Evropský pohár R6, Trnávka 2011
S fotografiemi z šestkové Trnávky mi výrazně pomohla Blanka, jak jistě znalci poznají. Ne že by fotila lépe nebo hůře než já, ale výrazně jsou zastoupeny i fotografie z mužské kategorie, které jsem se sám zúčastnil.

Rafting Laponsko 2011
Přemýšlel jsem kam pár fotografií z Midnight Sun Rafting Euro Cup-u ve Finském Rovaniemi a Tormio zařadit. Jsou zde fotky z vody, pár obrázků krajiny a architektury a taky z oslavy umístění našeho raftového klubu RK Stan. Na samostatná alba to nestačí a rubriku různé jsem na stránkách nezaložil. Uvádím je tedy hned ve třech rubrikách. Foky z vody jsou poněkud jiné než obvykle. Berte je prosím jako dokumentaci mohutnosti řeky a omluvte, že mi nedošlo, že fotografování na řece široké jako dvě až tři Vltavy v Praze je poněkud jiné než na našich umělých kanálech kde obvykle ani nemusím použít teleobjektiv. Technickou stránku fotografií z noční párty snad ani nebudu omlouvat.

PRE WORLDS R4 2009 - Zoetermeer - Holandsko - Předmistrovské závody na umělém kanálu Dutch Water Dreams
Hezký a poměrně těžký kanál si Holanďané postavili před OH v Pekingu. Jeden den nám přálo počasí a tak jsem mohl udělat pár fotografií.

Trnávka 2009 - R6 - Mistrovství republiky, český a evropský pohár
Čas od času zasvítilo a určitě to poznáte. Jinak věřím, že pár fotek ukazuje, že je Trnávka dostatečně "velká" i pro "velké" lodě.

Trnávka 2009 - R4 - Mistrovství republiky, český a evropský pohár
Střídavě oblačno fotografiím z vody nesvědčí. Přesto jsem se snažil a tak doufám, že vás třeba i některá fotografie potěší. Musím ještě podotknout, že autorem některých fotografií je Blanka. Těžko někoho přesvědčím, že zvládnu pádlovat i fotit najednou.

Trnávka 2009 závod VIP - Vložený závod sponzorů a osobností ve sprintu
Atraktivně obsazené závody s posádkami herců ze seriálů Proč bychom se netopili a Ordinace v Růžové zahradě.

NAGARA RIVER - Světový pohár a australo-azijské mistrovství
V roce 2008 se náš klub RK-STAN společně s kamarády z Tróji vypravit na závody až do vzdáleného Japonska. Prohlédněte si pár fotografií ze závodů a pokud vás více zajímají fotografie zúčastněných a dění kolem závodů klikněte SEM. Udělali jsme si samozřejmě chvíli i na prohlídku Japonska. Fotografie jsou ZDE.

SUNNYSOFT CUP – TRNÁVKA 2008
Obligátní fotografie ze závodů R4 tentokrát doplněné několika obrázky z "kanalingu" O krále krysu, závody VIP a dokumentací ustavujícího rekordu v počtu mistrů světa na jednom raftu.

Mistrovství a pohár R4 na Trojském kanále.
Ideální počasí, až na pár mráčků při závodě dvojek, přímo vybízelo k fotografování. Skupiny byly tentokrát rozděleny tak, že jsem bez problémů nafotil r-dvojky a ženské a navíc, díky nízkému startovnímu číslu se kterým sjem se pustil na trať, i elitní část první skupiny mužů.

Tréninkový víkend Trnávka 2008
Víkend 3. a 4. 5. 2008 byl věnován tréninku a taky trochu brigádě na Trnávce. Nebylo zrovna šeredně a tak chvílemi slušné počasí dovolilo i pár slušných fotografií. No a pro doplnění, a aby se každý mohl najít, jsem připojil i pár obrázků bez sluníčka. Obloha s mohutnými mraky byla vhodnější pro fotografování krajiny, než pro nervozní očekávání, kdy se zase nad kanálem setmí.

Evropský pohár R6, Trnávka 2007
Vybral jsem 100 fotografií z krásného víkendu na Trnávce. Pozorný návštěvník zaregistruje, že se na několika fotografiích nalézám i já a tak nezbývá než přiznat, že autorem většiny fotografií mužských posádek je má žena Blanka.

Evropský pohár R4, Slaza, Wildalpen
Pár fotografií ze závodů v Rakousku.

ČP R4, Kamenice 2007
Krásná řeka v hlubokém zalesněném údolí. Trochu výzva nejen pro vodáky, ale i pro fotografa.

EP R6, Trnávka 2006
Fotografie z Evropského poháru v raftingu, kategorie R6, tentokrát doplněné o exkluzivní fotografie výčepáka Lojzy z pivovaru Ježek, který se odvážně usadil na post pravého háčka a úspěšně zdolal nástrahy Trnávky.

MČR v raftingu R4, České Vrbné 2006
R4 a matračky ve vlnách kanálu v Českých Budějovicích.

SUNNYSOFT CUP Trnávka 2006
Na těchto fotografiích je částečně podepsána i Blanka. Obrázky ze závodů (bílá čísla) a paní co se pokoušela sjet Trnávku v rámci TV pořadu "Udělám cokoliv" jsou od ní, zbytek můj.

MISTROVSTVÍ EVROPY V RAFTINGU
Na konci dubna proběhlo mistrovství Evropy v raftingu na ruské řece Belaya na severních svazích západního Kavkazu. Počasí bylo proměnlivé, od hnusného (fotky na konci 4. alba nejsou pokažené, ale snaží se ukázat "ruské" sněhové vločky obřích rozměrů) po nádherné. Omluvte proto prosím zhoršenou kvalitu fotek z tréninku. Dluho jsem přemýšlel, kam zařadit fotografie s ukázkou kulturního vystoupení. Ruský pořadatel vzal akci skutečně zodpovědně, a tak jsme mohli podobné obrázky sledovat několik večerů. Chvíli jsem uvažoval, že je zařadím do složky CESTY, kde jsem připravil pár fotografií z okolí řeky, ale pak jsem si řekl, že nejsem žádný folklorista a přidal jsem je k mistrovství Evropy v rafitingu, kam, stejně jako fotky ze zahájení a slavnostních předávání medailí, myslím, patří.

KENVELO CUP Trnávka 2005 - VIP
Vložený závod o pohár města Humpolce. Fotografie z pohárového závodu jsou zde.

KENVELO CUP Trnávka 2005
O fotografie ze závodu se tentokrát postarala Blanka. Na mě zbylo jen vyhlášení výsledků a počítačové zpracování. Fotografie z vloženého závodu VIP jsou zde.

Rodinná Trnávka 2004
Pokud jste někdo zůstal věrný stránkám HD Design, přijměte omluvu za dlouhou pauzu ve zveřejnění nových fotografií. Mám nafoceno několik závodů a pár fotek, věřím, stojí za prohlédnutí, ale nějak jsem si neudělal čas. Před rodinnou Trnávkou jsem dokončil dost rozsáhlou práci a tak se snad dostanu i k tomu, abych fotky vystavil. Prozatím tedy aktuálně rodinná Trnávka 2004.

Český pohár v raftingu - Trója 2004
Počasí proměnlivé a fotografie taky. Na závěr je připojeno pár obrázků z pivního rodea a jejikož sedím v raftu je zřejmé, že jsem to nefotil já. Seriál nafotila Blanka a je z něj snad vidět, že jezdit s pěnou u huby může být i něco jiného než jet s pěnou u huby.

Slalom - Trója 2003
K fotografování pevných lodí jsem se letos dostal pouze v pražské Tróji. Většina fotografií je pořízena na závodech O trojského koně. Týden na to jsem na Mistrovství republiky viděl jen debly. Jako bonus jsou zařazeny čtyři fotografie z českého poháru ve Špindlu kam jsem si odskočil z raftového mistrovství republiky ve sjezdu.

Rafing - Roudnice 2003
Zbytek filmu z mistrovství světa jsem zpracoval na českém poháru v Roudnici nad Labem.

Rafing - Trnávka 2003
Pár fotografií z čevrnového mistrovství republiky R4 na slalomovém kanálu Trnávka.

Rafing - Čunovo 2003
Český pohár a pohár Gumotexu na slalomovém kanálu v Čunově. Závody se jeli před WRC a tak obrázky ztratily na aktuálnosti, ale věřím, že je stále na co koukat a že třeba někoho potěší. Pokusím se ještě zpracovat rafty na Trnávce a v Roudnici a pevné lodě v Tróji.

WRC Lipno 2003
Fotografie ze slalomu na mistrovství světa v raftingu. (10. 9. bylo přidáno pár fotografií).

Rafing - Vrbné 2003
Předmistrovské závody v Českém Vrbném se jely za účasti několika zahraničních posádek.

MSJ - NOWY SACZ 2002
Mistrovství světa juniorů v Polsku. Nepříliš náročná trať a střídavé počasí fotografování příliš nenahrávalo.

Světový pohár Troja
Pár fotografií z nedělního semifinále. Potom začalo pršet ... .

Rafting Čunovo 2002
Gumotex cup - R2, R4, R6 a jelikož jsem jel R4 a R6, tak převážně kategorie žen.

Trnávka 2002
Počasí opět nepřálo a proto prosím: "Omluvte zhoršenou kvalitu obrazu. Porucha není na vašem přijímači."

Trnávka 2001 - VIP
Fotografie z vloženého závodu VIP na raftovém víkendu Trnávka 2001